Vystupy_projektu
Analýza a agregácia informácií
V rámci projektu bude vykonaná hĺbková analýza všetkých aktuálne dostupných zdrojov informácií týkajúcich sa práv duševného vlastníctva zahŕňajúc databázy patentových úradov, štatistické databázy priemyselných podnikov a národných entít podporujúcich tvorbu a implementáciu inovácií a pod. Tieto dostupné zdroje budú preskúmané z pohľadu ich štruktúry a obsahu a na základe získaných poznatkov budú následne tieto informácie agregované do novo-vytvorenej databázy, ktorá bude prístupná prostredníctvom platformy KnowING HUB.
Platforma KnowING Hub
Nadnárodná platforma KnowING Hub bude poskytovať prostredníctvom online viac-jazyčného rozhrania, jednoduchý a rýchly prístup k nesmiernemu množstvu agregovaných dát o registrovaných právach duševného vlastníctva, čím výrazne uľahčí a urýchli ich vyhľadávanie a efektívne riadenie. Táto kooperačná platforma umožní realizáciu efektívnej spolupráce medzi poskytovateľmi predmetných informácií, akými sú predovšetkým národné a medzinárodné patentové úrady s cieľovou skupinou vyhľadávajúcou tieto informácie, a teda podnikmi, výskumno-vývojovými pracoviskami a organizáciami podporujúcimi rozvoj podnikateľských aktivít.
Podporné služby
Prostredníctvom webového portálu KnowING Hub, budú národné kontaktné centrá poskytovať asistenčné služby pre oba cieľové skupiny – a to tzv. základných používateľov (základná znalosť a požiadavky na pomoc vo veci práv duševného vlastníctva) a skúsených používateľov (vyššia úroveň a detailnejšie smerovanie špecializovaných požiadaviek). Špecializované služby budú poskytované osobitne prostredníctvom KnowING Hub offline aplikácie, ktorá vznikla na základe požiadaviek cieľovej skupiny podnikov, z dôvodu zníženia rizika úniku citlivých informácií o pripravovaných alebo už existujúcich inovatívnych produktoch a službách.
Vzdelávanie
Súčasťou aktivít realizovaných v rámci projektu KnowING IPR budú aj vzdelávacie workshopy, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie, znalosti a skúsenosti v oblasti ochrany práv duševného vlastníctva. Predovšetkým pre cieľovú skupinu inovatívnych firiem a výskumno-vývojové inštitúcie budú určené tieto národné podujatia, v rámci ktorých budú prezentované praktické rady a návody, ako efektívne postupovať pri jednotlivých krokoch tvorby inovácií, počnúc vyhľadávaním nových podnikateľských príležitostí a analýzou existencie dostupných riešení, skrz zmluvy o právach v rámci spoločnej tvorby nových riešení, až po samotné uvedenie produktu na trh a prípadnú transformáciu do iných odvetví.